Noaberhuus

Iedere Dinsdag om 9.30 uur gaan we met een groep van ongeveer 15 personen koffie drinken in de huiskamer. Lijkt het je gezellig om ook een keer langs (aan) te komen, twijfel dan niet en schuif gewoon aan. Je hoeft je niet op te geven en het verplicht je verder tot niets.

Elke eerste woensdag van de maand is er een spelletjesmiddag. We spelen een bord-of een kaartspel of rummikub. Er zijn verschillende spelletjes aanwezig. Je hoeft je hiervoor niet op te geven en er zijn verder geen onkosten aan verbonden. We beginnen om 14.00 uur en stoppen rond 16.00 uur.

In de gang van het Noaberhuus staan 3 boekenkasten. Je kunt daar boeken lenen zo vaak en zoveel je wil. En er zijn ook tijdschriften. Je hoeft hiervoor niets te noteren, en je mag ze zolang lenen als je wil, en je mag de boeken of tijdschriften eventueel houden. Ook staat er een kast met kinderboeken. Loop gerust eens binnen. Het noaberhuus is open op Dinsdag tot en met Vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, en op Zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur.

In November is er weer een bingo voor alle senioren van Okkenbroek en omgeving. We spelen bingo op een (bijna) geheel nieuwe wijze. Nieuwsgierig??? Ergens in Oktober volgt er een uitnodiging via de aanplakbiljetten en via Okkenbroek.net.

“Broer een leven lang boer”. Er is in het Noaberhuus een expositie van Broer Pekkeriet. Kom eens binnen om zijn prachtige schilderijen te bekijken.

rummikub

Op 21-9 en 12-10 en 16-11 is er voor de liefhebber weer rummikub bij Cafe en Terras a La Monique.We starten om 19.30. Doe gezellig een avond mee.

Samen eten

Samen eten is veel leuker en gezelliger!

Elke tweede dinsdag van de maand wordt er in Ons Centrum gezamenlijk gegeten.
Van verse groente en fruit wordt er een drie gangen menu gekookt.
Er is een vaste groep die komt eten, maar er is nog plaats voor meer mensen.
Iedereen is welkom ook gezinnen met kinderen.

Wilt U ook gezellig mee eten, laat het dan minimaal een week van tevoren even weten aan de kookgroep, dit i.v.b. met de inkoop van spullen. We beginnen met eten om 18.00 uur, de kosten zijn p.p.€ 6 ,- per maaltijd.

De kook groep:
Tiny Schreur,           Gerda Haverslag tel. 05702-321331
Gerda Bolink            Gerdy Ruiter

‘Klik & Tik’ voor beginners en ‘Werken met de e-overheid’ voor gevorderden

Om mee te kunnen doen in de maatschappij is basiskennis van de computer onmisbaar. En de communicatie met de overheid gebeurt steeds meer via internet. Toch is het niet voor iedereen vanzelfsprekend om een e-mailtje te versturen, een online formulier in te vullen of informatie op te zoeken op internet. De Bibliotheek Deventer organiseert daarom laagdrempelige computercursussen op verschillende locaties. Hilda en Gultekin volgden de cursus Klik & Tik bij de Bibliotheek Deventer.

De computer gebruiken? Hilda was er lange tijd niet enthousiast voor te krijgen. “Ik vind het veel te ingewikkeld en was ook bang om fouten te maken.” Toch meldde ze zich aan voor de computercursus Klik & Tik. “Sinds het overlijden van mijn man ben ik alleen en ik dacht: ik moet het toch echt zelf leren. En dat is gelukt! Het is een heel goed begin en je moet ergens beginnen tenslotte.”

“Ik wil nog meer leren”
Gultekin werd door de UWV gewezen op de computercursussen bij de Bibliotheek Deventer. Een online formulier lezen en op de juiste manier invullen in het Nederlands was voor hem best een uitdaging. “Ik vind het nog wel lastig, maar het lukt me steeds beter en ik wil nog meer leren”, zegt Gultekin. Henny Brendeke, een van de cursusleidsters, vult aan: “Ik vind het heel knap hoe hij de cursus gedaan heeft, omdat hij Nederlands lezen en schrijven moeilijk vindt. Het leerprogramma dat we voor Klik & Tik gebruiken is heel uitgebreid en omvat niet alleen computerprogramma’s, maar ook filmpjes en taalprogramma’s.”

Omgaan met de digitale overheid
Een DigiD aanvragen of informatie vinden op websites van de gemeente, de belastingdienst en de UWV is lastig als je weinig ervaring hebt met de computer. In de cursus ‘Werken met de e-overheid’ leren deelnemers in 5 lessen hoe zij de weg vinden op overheidswebsites. In de cursus wordt ook aandacht besteed aan persoonlijke omgevingen zoals Mijn Toeslagen, MijnOverheid en werk.nl. Ook de website van de gemeente Deventer wordt in de cursus bekeken, zodat een paspoort aanvragen of een rijbewijs verlengen de volgende keer met een paar klikken is geregeld.

Aanmelden
In september en oktober starten de computercursussen weer op verschillende locaties in de stad en omliggende dorpen. Startdata, locaties en meer informatie is te vinden op www.bibliotheekdeventer.nl. Aanmelden kan telefonisch of via e-mail: 0570 675700 of basisvaardigheden@bibliotheekdeventer.nl. “Of stap gewoon binnen bij een van de bibliotheken en vraag wat de mogelijkheden zijn”, zegt Henny Bredeke.

"De 200 van Okkenbroek"

Beste mensen,

Via deze weg wil ik iedereen bedanken voor een geslaagde "200 van Okkenbroek".
Volgende editie van de "200 van Okkenbroek" is zondag 1 september 2019, schrijf die datum alvast in uw agenda!

Vriendelijke groet, Bert Stam.

Nieuws vanaf de bult

Wat duurt het toch allemaal lang! Dat is een opmerking die de kerkrentmeesters al vaak gehoord hebben de laatste tijd. Er moet/gaat veel gebeuren in de Pastorie…. De Pastorie zal namelijk helemaal geïsoleerd worden (muren en dak), technische installaties worden vernieuwd of deels vervangen, woonkamer indeling wordt gewijzigd en badkamer en toilet worden vernieuwd. De binnenkant van de woning wordt volledig geschilderd. Aanbestedingen zijn uitgegaan en de offertes dienen uiterlijk 6 september binnen te zijn. Ook heeft u waarschijnlijk al lang het bord van Daggenvoorde in de tuin van de pastorie zien staan. Tonny Daggenvoorde zal de bouw begeleiden. Hopelijk kunnen aan het eind van het jaar Hanneke en haar man intrek nemen in de Pastorie.

Vrijwilligersuitje
Zaterdag 22 september is het jaarlijkse uitje van de kerk. We krijgen een rondleiding bij klooster Sion, tegenwoordig Nieuw Sion, een plek voor ontmoeting, stilte en bezinning. Voor de kinderen is er ook iets georganiseerd in het naastgelegen bos.
Aansluitend is de jaarlijkse dorpsbarbecue bij de kerk. En wat zou het leuk zijn als velen uit het dorp komen mee barbecueën! De kosten voor de BBQ zijn 10 euro voor volwassenen en 2.50 voor kinderen.
Aanmelden voor de BBQ kan bij Thea Meijerink 06-12287556/0572-382898 of bij Mientje Bosman 06-44310156/0570551208

KERST!!!
En ja, we weten het, het klinkt nog heeeeeeeeeeeeeeel ver weg maar dit jaar is er ook weer het Kinderkerstfeest! En wel op maandag 24 december. Natuurlijk volgen de uitnodigingen nog maar noteer het alvast in de agenda!

Vlug en Lenig

Wees Sportief!
Sluit je aan bij Vlug en Lenig (V&L)

Sportvereniging V&L is een dynamische en veelzijdige sportvereniging in Okkenbroek. We bieden vele sporten aan in onze sporthal 'Ons Centrum' te Okkenbroek, waarachter zich ook een voetbalveld en pannakooi bevinden.
We hebben o.a. de volgende sporten onder deskundige begeleiding:
Spinning ma 19.15-20.15 en wo 21.00-22.00
Volleybal ma 20.30-21.30
Jeugdgymnastiek wo 14.15-15.15
Steps/ Bodypump wo 20.00-21.00
Aerobics wo 20.00-21.00
Peutergym do 09.00-09.45
Streetdance do 17.45-19.30
Zaalvoetbal do 20.30-22.00
Lidmaatschap per kwartaal opzegbaar bij minimaal een halfjaar lidmaatschap. Kom gerust eens vrijblijvend kijken, de eerste 2 lessen zijn gratis. Voor tarieven en tijden zie, http://okkenbroek.net/index.php/verenigingen/…/vlug-enlenig
of mail naar vl-okkenbroek@live.nl

Zaterdag 20 oktober viering 60 Jarig Jubileum V&L!!!!
Ter ere hiervan organiseren wij de volgende evenementen!

's Middags van 14.00-17.00 is er een opblaasbare klim en klauterbaan voor de jeugd in de Sporthal.
's Avonds van 19.00-22.00 organiseren wij weer het jaarlijks volleybaltoernooi.
Een team moet bestaan uit 6 spelers waarvan minimaal 2 dames. Inschrijfgeld 10 euro per team. Opgave voor 15 Oktober.
(aanmelden graag via vl-okkenbroek@live.nl)

Bazar op 7 november

Op woensdag 7 november aanstaande is weer de jaarlijkse Bazar in "Ons Centrum". We beginnen 's middags om 14.00 uur met het rad van avontuur voor volwassenen en voor de kinderen. Welke activiteiten er verder nog zijn is op dit moment nog niet duidelijk. In ieder geval is er koffie met taart, er valt iets te raden en er zijn allerlei spelletjes voor de kinderen.

Vanaf 20.30 uur bent u opnieuw welkom in "Ons Centrum" en draaien we weer verschillende keren aan het rad van avontuur. Er zijn veel leuke en heerlijke artikelen te winnen.
Wat precies allemaal laten we nog een verrassing zijn.

De opbrengst gaat naar de verenigingen en organisaties in het dorp.
Heeft uw vereniging of weet u een vereniging die een goed plan heeft voor een activiteit, vervanging van materialen of uitbreiding laat het ons weten. Misschien komen zij in aanmerking voor een bijdrage.

Namens de bazarcommissie,
Anny Soeteman
Tel:06.22266848

 

 

 

Kopij Okkenbroeker Koerier

Binnenkort  komt de nieuwe Okkenbroeker Koerier weer uit.
Wilt u dat uw kopij in de koerier geplaatst wordt, dan kunt u uw kopij op de website plaatsen tot uiterlijk dinsdag 4 september 2018. Als hij uitkomt, wordt de koerier op de website geplaatst.
Op www.okkenbroek.net staan filmpjes hoe u een artikel plaatst en de agenda invult.

Lukt het u niet om uw kopij op de website te plaatsen dan kan u contact opnemen met:

- Gerda ten Have: gm.tenhave@gmail.com
- Willy Bieleman: j.bieleman@kpnplanet.nl

We zijn blij dat er al een aantal mensen stukjes op de site hebben geplaatst.
De volgende koerier komt begin januari 2019 weer uit.

Met vriendelijke groet,
Gerda ten Have

Handwerken in noaberhuus

Voor iedereen die van een middag samen handwerken houdt bent u van harte welkom op de volgende data:
10 en 24 september, 8 en 22 oktober, 5 en 19 november, 3 en 17 december en 7 en 21 januari 2019.
In de volgende Koerier vermelden we de opvolgende data weer.
U bent van harte welkom van 14.00 tot 16.00 uur in de huiskamer van het noaberhuus. Neem wel uw eigen handwerkje mee.
Wie leuke ideeen heeft om iets te maken dat horen we graag.
Ondertussen drinken we gezellig een kopje thee/koffie.
Kom gerust een keer meedoen.